Gülsan, 1983 yılında paslanmaz çelikten mamul mutfak gereçleri üretmek üzere küçük bir atölye olarak kuruldu.İlk yıllarda tepsi, tabak ve kasa gibi ürünler üretmekteydi. Makine parkurunun gelişmesi ve fabrikanın kısa sürede büyümesi ile birlikte, paslanmaz çelik tencere ve tavalardan oluşan pişirme gereçlerinin üretimine de başladı.
Kalite ve müşteri memnuniyetine kuruluşundan bu yana büyük önem veren Gülsan, bu felsefeden dolayı başarıya kısa sürede yakaladı. Yıl 1990’ı gösterdiğinde, Gülsan sektörün büyükleri arasında yerini almaya hazırdı. Üretimde kullandığı son teknoloji ve modern üretim teknikleri ile kalite anlayışından taviz vermeyen Gülsan, kısa süre içinde entegre ve modern bir üretim tesisi ile ikinci gelişme safhasını da sektörünün önde gelen kuruluşları arasında tamamladı.
Ülke çapında tanınan ve geniş bir dağıtım ağı oluşturan firma, 1994 yılındaki ekonomik krizle birlikte ihracata yöneldi.Dünyadaki yenilikleri sürekli takip ederek ülkemizde uygulayan Gülsan, dünya pazarlarında da başarısını yükselen bir ivmeyle sürdürdü.
2004 yılında logosunu ve görsel kimliğini yenileyen firma, yurtiçi ve yurtdışında markalaşma yolunda da önemli gelişmeler kaydetti.
Bugün dünyanın birçok ülkesine ihracat yapacak güçte olan Gülsan, dünyada ülkemizi ürünleri ve markasıyla başarıyla temsil etmektedir.